SELÇUK'UN ÜNLÜ ÇÖP ŞİŞİ

SELÇUK'UN ÜNLÜ ÇÖP ŞİŞİ
25 Haziran 2010 - Milliyet Gazetesi

1975’ten bu yana çöp şiş satan Mustafa Meler’in Petek’inde yemekler ucuz ve çok lezzetli
Mustafa Meler’in çöp şişini 22 yıl önce tadıp beğenmiştim. O yıllarda Mustafa Meler’in Selçuk’ta, ana yolun kenarında ufacık bir kulübesi vardı. Bodrum’a uçakla gitme imkanı olmadığından, karayolu ile gidenler Selçuk’tan geçerken yol üstündeki “Petek Çöp Şiş” levhalı barakanın önünde durur, Mustafa Meler’in çöp şişleri pişirmesini bekler, sonra da ayakta veya yol kenarındaki oturaklara tüneyerek yerlerdi. Derken belediye Mustafa Meler’e otobüs garajı içinde bahçeli bir yer tahsis etti. Bodrum’a uçak seferleri başlayınca yolcular azaldı ama bu defa da Efes ve Şirince trafiği, Efes konserleri başladı. Mustafa Meler’in çöp şişinin ünü yayıldı, meraklısı çoğaldı.
MARMARİS'E GİDERKEN EFES

MARMARİS'E GİDERKEN EFES
8 Eylül 2011 - http://www.gizliteras.com

Marmaris’e 13 senedir her yaz gideriz. Sabaha karşı yola çıkmak, doğan güneşin ürkek ışığı, arabanın altında kayan yol ve feribota binince insanın burnuna çarpan deniz kokusu beni nasıl mutlu eder.
Tatile çıktığımı, tüm kaygıları geride bıraktığımı hissederim. Durulacak noktalar çoktan belirlenmiştir, Susurluk ve sonrasında Efes.
Her sene gitsem toprağına ilk kez ayak basmış gibi heyecanlanırım. Tarihin kalıntıları arasında, yüzyıllar önceki yaşanmışlığın izlerine basa basa ilerlerim. Bu sene de aynı mutlulukla çıktık yola.
Yeşil yamalı tarlaları, dağların tepesindeki ak bulutları gözümü kırpmadan izledim. Doğan günün sessizliğinde edilen sohbetlerin keyifleri de bir başkaydı.